joanna mostowska - wyjazd do Azji 2006-2007
Blog > Komentarze do wpisu
Kargil. Muzułmańska część Ladakhu.


Kargil opisany jest w przewodniku jako mało ciekawe miejsce. Mimo to, zanim jeszcze dojechałam, miałam przeczucie, że będzie mi się tam podobało. Zachodni Ladakh zamieszkują najczęściej muzułmanie. Zaraz po przyjeździe poczułam podobny zapach gotowanego i smażonego mięsa, głównie baraniny, jaki unosił się nad Kaszgarem w Chinach. Już pierwszego dnia zaprzyjaźniłam się z kilkunastoma sprzedawcami mięsa, a wieczorem smażonych kawałków mięsa, zanurzanych w sosie z baranich jelit.
W mieście, zgodnie z moimi przeczuciami, czułam się świetnie. W przeciwieństwie do Leh, Kargil wydał mi się żywym, prawdziwym miastem, przez które turyści jedynie przejeżdżają w drodze do Ladakhu lub w druga stronę, do Kaszmiru. Nie ma więc na każdym rogu hoteli i restauracji z zachodnimi potrawami jak w stolicy Ladakhu. Odetchnęłam z ulgą na tę odrobinę realności.
Przechadzam się po ulicach, w chustce na głowie, zagaduje miejscowych ludzi, a ci, serdecznie się uśmiechają. Zaglądam też do meczetu, gdzie trwa jakiś festiwal. Pomimo, że tradycyjnie kobiety nie mają tam wstępu, zostaję zaproszona do świątyni. Słucham przemówień kilku duchownych, których oczywiście nie rozumiem, a potem, co przyjemniejsze, załapuję się na poczęstunek.
sobota, 04 sierpnia 2007, a_azja

Polecane wpisy

  • KONIEC PODRÓŻY

    Dokładnie 9 miesięcy od przylotu do Indii, znowu stoję na lotnisku i czekam na samolot do Warszawy. To była długa podróż, pełna niespodzianek, przygód, szybkich

  • Góry, góry

    Kolejny raz poszłam na samotną wędrówkę po górach. Dwa pierwsze dni szłam bez trudu, narzekałam tylko w myślach na upał. Kolejnego dnia miałam przejść przez wys

  • Chodząc po Marsie

Komentarze
Gość: domin, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/08/07 00:13:05
To co masz juz muzulmaski stroj kobiety??